Kui tihti peaksite hambaarsti külastama?
Enamik inimesi ütleb, et vähemalt 2 korda aastas. Eksperdid lisavad, et seda perioodi saab isegi mõnevõrra lühendada, kui on märke koheseks hambaravi sekkumiseks. Aga mis on selle perioodilisuse põhjus?
Hambaarstid kasutavad mitmesuguseid tehnikaid, et lahendada kõige raskemaid hammaste probleeme isegi absoluutse hambumuseta, pikaajalise periodontaalse haiguse ja luude hävitamise korral. Need meetodid on küll tõhusad, kuid ilma tõsiste tõenditeta soovimatud. Tervise säilitamiseks on siiski parem minimiseerida hammastesse sekkumist ja säilitada "looduslikud" hambad nii kauaks kui võimalik. Ja seda saab teha tõhusamalt, kui sagedamini käidaks raviarsti vastuvõtul.
Ennetavad uuringud aitavad:
● haigused õigeaegselt avastada;
● jälgida igemete, hammaste seisundit;
● vajadusel - kiiresti ravida erinevaid haigusi algstaadiumis.
Lihtne näide elust: kaks korda aastas hambaarsti külastavad patsiendid ravivad tõenäolisemalt kaariese teket isegi emaili demineraliseerimise staadiumis. Selleks ei pea te hambaid puurima, piisab, kui teha valutu ja lihtne protseduur emaili tugevdamiseks.
Mida näeb arst rutiinse läbivaatuse ajal:
1. Limaskesta seisund. Hambaarst uurib hoolikalt kõike: mehaanilisi vigastusi (nende vältimiseks võib osutuda vajalikuks dieedist eemaldada eriti kõvad toidud, mis vigastavad igemeid), muutusi limaskesta struktuuris, võimalikke neoplasme, põletusjälgi jne.
2. Hoiused emailil: hambakivi. Kui need paiknevad ühel küljel, ei ole närimiskoormus tõenäoliselt õigesti jaotatud ja on vaja ortodontilist ravi.
3. Emaili seisund. Hambaarst otsustab, kas on tumenevad või vastupidi valged laigud, kaariesed alad ja väljendunud demineralisatsiooniga alad.
4. Kiilukujuline defekt. See on koe patoloogiline kadu, mille kuju sarnaneb kiiluga, mille ots on suunatud viljaliha poole. "Tõeline" nuhtlus "meie ajastul. Tundub, et reeglina" vanuses "patsientidel võib see olla selge märk hammaste pesemise tehnika valesusest või sobimatu hambaharja valikust. Selle defekti olemasolu tähendab konsultatsiooni jätkamist, kuid koos teise arstiga - hügieenikuga.
Ennetav kontroll kontrolli eesmärgil
Teatud tüüpi ravi nõuab järgnevate ennetavate uuringute sageduse suurendamist. Nende hulka kuuluvad:
- Kaariese ja pulpiidi ravi.
- Siirdamine.
- Ortodontiline ravi.
Täiendavad protsedurid
Kontroll on suurepärane võimalus hammaste eest hoolitsemiseks. Selliste protseduuride ajal võib WWC kliinikus täiendavalt lisanduda:
1.Hügieeniline puhastus koos hambakatu ja / või hambakivi eemaldamisega (sh Air Flow tehnika abil);
2. Valgendamine;
3. Emaili fluorimine ja / või mineraliseerimine.