Suure hulga hammaste puudumine on inimeste jaoks suur probleem. See on vaja lahendada nii kiiresti kui võimalik, et vältida probleeme seedetraktiga, diktsiooni ja ebamugavast naeratusest tingitud piinlikkust. Üks selle lahendamise viise võib olla eemaldatav protees implantaatidel.
Eelised:
1. Kõrge esteetika. Kinnitusdetailid asuvad proteesi sees. See ei ole mingil juhul märgatav.
2. Pikk kasutusiga. Selline seade talub närimiskoormust mitu aastat.
3. Igemete madal traumeerimise võimalus.
4. Kandmise mugavus. Disain klõpsatab oma kohale ja ei kuku koormuse all maha. Erinevalt vana moodustise eemaldatavast lõualuust ei hõlma see protees kleepumist spetsiaalse liimiga ega imemist suulae külge.
5. Kiiresti kohanev (väike suurus, täielik fikseeriming).
Eemaldatav hambaprotees on hea, kuna saate selle ise eemaldada, ilma arsti abita ja väljaspool hambaravitooli. Võrreldes mitte eemaldatavaga maksab see vähem.
Vastunäidustused:
● Südame -veresoonkonna, endokriinsüsteemi ja närvisüsteemi patoloogia;
● Suuõõne lihaste hüpertoonilisus;
● Onkoloogia ja taastusravi pärast keemiaravi;
● Diabeet;
● Reuma;
● Vaimsed häired;
● Allergia anesteetikumidele.
Implantaat ja protees ühendatakse spetsiaalse sfäärilise kinnituse abil. Selleks implanteeritakse luukoesse ümara peaga implantaat. Seejärel klõpsab see hambaproteesil oma kohale, millel on konstruktsioonis olev süvend, mis on varustatud lukuga. Sellisel implantaadil pole ei rääkimise ega söömise ajal nihkevõimalust.
Etapid:
1. Diagnostika. Testide kogumine, vastunäidustuste väljaselgitamine, lepingu allkirjastamine, suuõõne desinfitseerimine, hammaste eemaldamine.
2. Operatsioon. Implantaatide implanteerimine. Klassikalist protokolli peetakse traumeerivamaks, üheastmelist meetodit leebemaks. Esimene sobib isegi pikaajalise tühjenemise ja sellest tulenevalt luukoe puudumise korral. See on üsna pikk, siirdamine kestab 3 kuni 6 kuud. Teine (üheastmeline) hõlmab hammaste väljatõmbamist ja implantaatide kohest paigaldamist nende aukudesse. Paari tunni pärast pannakse neile ajutine protees, mis tehakse täpselt patsiendi lõualuu külge. Tagab proteesi kohese kohanemise parema implantaadi siirdamiseks.
3. Kontroll. Operatsioonijärgsetel uuringutel ei eemaldata mitte ainult õmblusi, vaid kontrollitakse ka lõualuu seisundit. Esimesel nädalal pärast implanteerimist tehakse 1 uuring ja seejärel viiakse need läbi ainult vääramatu jõu korral: põletik, palavik, talumatu valu implantaadile vajutamisel jne.
Hooldus:
● Tahket toitu tuleb hammustada ettevaatlikult, parem on see mitmeks tükiks lõigata ja portsjonitena tarbida;
● Soovitav on mitte kasutada külma ja kuuma koos, vastasel juhul võivad proteesile tekkida killud ja mikropraod;
● Kaaluge vältida või vähemalt kärpida pigmenteeritud toite ja jooke, mis võivad proteese värvida;
● Proovige doseerida ja jaotage koormus ühtlaselt närimise ajal.
● Valige harjamisel keskmise kõvadusega hari. Pastasid soovitatakse põletikuvastaste omadustega.
● Pidage meeles pöörata täiendavat hoolt: niisutajat, hambaniiti ja suuvett tuleb igapäevasele hooldamisele lisada!
● Ka protees vajab puhastamist. Selleks eemaldage ja puhastage seda iga päev antiseptilises lahuses.